ZGIERSKI FESTIWAL ORGANOWY 2021 rok
 25 KWIETNIA - 16 MAJA - 23 MAJA - 30 MAJA

25 kwietnia 2021 r. o godzinie 19:00 został zainaugurowany pierwszy Zgierski Festiwal Organowy, którego organizatorem jest Parafia pw. św. Jana Pawła II w Zgierzu. Przy organach zasiadł Krzysztof Urbaniak, a koncert poprowadził Janusz Janyst.

Festiwal powstał w celu popularyzacji muzyki organowej i kameralnej, zapewnieniu społeczności Miasta Zgierza i okolic wrażeń artystycznych na najwyższym poziomie, oraz aby przekazać słuchaczom w ciekawej formie rzetelną wiedzę na temat króla instrumentów, jakim są organy.

Wykonawcami są wybitni artyści, zdobywcy licznych nagród na ogólnopolskich i
międzynarodowych konkursach, koncertujący zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami.
Wszystkie koncerty odbędą się w naszym kościele parafialnym, gdzie znajduje się translokowany z Holandii w październiku ubiegłego roku wyjątkowy instrument.

- 16 maja o godzinie 19:00 usłyszeliśmy duet w składzie Michał Kocot (organy) oraz Dawid Biwo (bas),

- 23 maja o godzinie 12:00, podczas koncertu edukacyjnego dla osób w każdym wieku w tajniki budowy i historii organów wprowadziła nas Małgorzata Trzaskalik-Wyrwa, a ich brzmienie zaprezentował Filip Presseisen,

- 30 maja o godzinie 19:00 Festiwal zwieńczył występ duetu w składzie Łukasz Mosur (organy) oraz Aleksandra Mańkowska (saksofon).

Wszystkie koncerty transmitowane były online na stronie parafii: parafiajp2zgierz.pl

OSTATNI KONCERT - 30 MAJA 2021 R. GODZ. 19:00

NASI ZNAKOMICI WYKONAWCY