III ZGIERSKI FESTIWAL ORGANOWY 2023 ROK
14 MAJA - 28 MAJA - 11 CZERWCA - 18 CZERWCA

Parafia p.w. św. Jana Pawła II w Zgierzu serdecznie zaprasza na trzecią edycję Zgierskiego Festiwalu Organowego, która odbędzie się w dniach 14 maja - 18 czerwca.
Podczas Festiwalu słuchacze będą mogli uczestniczyć w czterech koncertach organowych i kameralnych. Na inauguracji zabrzmią improwizacje organowe nawiązujące między innymi do trwającego okresu liturgicznego. Drugi koncert dedykowany będzie szczególnie rodzinom z dziećmi, które zostaną zaproszone do niezwykłego świata organowego poprzez słowo, muzykę oraz aktywne poznawanie instrumentu. Kolejny koncert ukaże słuchaczom nietypowe współbrzmienia poprzez połączenie trzech instrumentów - organów, klawesynu i głosu ludzkiego. Na zakończenie Festiwalu zaplanowano prezentację popularnych utworów organowych i kameralnych - w duecie ze skrzypcami.
Na Festiwal zaproszeni zostali uznani artyści reprezentujący różne polskie ośrodki
organowe, wykładowcy uczelni wyższych koncertujący regularnie w kraju i za granicą oraz muzycy młodego pokolenia, debiutujący na polskiej scenie festiwalowej.
Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest bezpłatny.

14.05 niedziela 16:30
KONCERT INAUGURACYJNY
Michał Markuszewski - Warszawa - improwizacja organowa
28.05 niedziela 12:00
KONCERT EDUKACYJNY
Festiwal rodziny
Andrzej Sutowicz - organmistrz
Organowe Koło Naukowe AM w Łodzi
11.06 niedziela 16:30
KONCERT KAMERALNY
Anna Chowaniec - Łódź - organy
Lena Nowakowska - Łódź - klawesyn
Łukasz Kózka - Łódź - tenor
18.06 niedziela 16:30
KONCERT KAMERALNY
Najpiękniejsze dzieła muzyki organowej i kameralnej
Hanna Dys - Gdańsk - organy
Karolina Piątkowska-Nowicka - Gdańsk - skrzypce

Koncert finałowy - 18.06.2023 r.

3. koncert 3.Zgierskiego Festiwalu Organowego - 11 czerwca 2023 r.

prev next

Koncert edukacyjny - 28 maja 2023r., godz. 12:00