III ZGIERSKI FESTIWAL ORGANOWY 2023 ROK
14 MAJA - 28 MAJA - 11 CZERWCA - 18 CZERWCA


Parafia p.w. św. Jana Pawła II w Zgierzu serdecznie zaprasza na trzecią edycję Zgierskiego Festiwalu Organowego, która odbędzie się w dniach 14 maja - 18 czerwca.
Podczas Festiwalu słuchacze będą mogli uczestniczyć w czterech koncertach organowych i kameralnych. Na inauguracji zabrzmią improwizacje organowe nawiązujące między innymi do trwającego okresu liturgicznego. Drugi koncert dedykowany będzie szczególnie rodzinom z dziećmi, które zostaną zaproszone do niezwykłego świata organowego poprzez słowo, muzykę oraz aktywne poznawanie instrumentu. Kolejny koncert ukaże słuchaczom nietypowe współbrzmienia poprzez połączenie trzech instrumentów - organów, klawesynu i głosu ludzkiego. Na zakończenie Festiwalu zaplanowano prezentację popularnych utworów organowych i kameralnych - w duecie ze skrzypcami.
Na Festiwal zaproszeni zostali uznani artyści reprezentujący różne polskie ośrodki
organowe, wykładowcy uczelni wyższych koncertujący regularnie w kraju i za granicą oraz muzycy młodego pokolenia, debiutujący na polskiej scenie festiwalowej.  
Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest bezpłatny. 
14.05 niedziela 16:30
KONCERT INAUGURACYJNY
Michał Markuszewski - Warszawa - improwizacja organowa
28.05 niedziela 12:00
KONCERT EDUKACYJNY
Festiwal rodziny
Andrzej Sutowicz - organmistrz
Organowe Koło Naukowe AM w Łodzi
11.06 niedziela 16:30
KONCERT KAMERALNY
Anna Chowaniec - Łódź - organy
Lena Nowakowska - Łódź - klawesyn
Łukasz Kózka - Łódź - tenor
18.06 niedziela 16:30
KONCERT KAMERALNY
Najpiękniejsze dzieła muzyki organowej i kameralnej
Hanna Dys - Gdańsk - organy
Karolina Piątkowska-Nowicka - Gdańsk - skrzypce

3. koncert 3.Zgierskiego Festiwalu Organowego - 11 czerwca 2023 r.

Zapraszamy wszystkich, którzy ten najbliższy długi weekend postanowili spędzić w Zgierzu, lub Łodzi, na kolejny festiwalowy koncert, który odbędzie się w niedzielę 11 czerwca o godz. 16:30 w Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jana Pawła II w Zgierzu. Będzie on na pewno szczególny i wyjątkowy, ponieważ ukaże słuchaczom nietypowe współbrzmienia, dzięki połączeniu trzech instrumentów: organów, klawesynu i... głosu ludzkiego.

Koncert edukacyjny - 28 maja 2023r., godz. 12:00

Relacja z koncertu edukacyjnego - 28 maja 2023r.

Drugi festiwalowy koncert organowy, cieszył się dużym zainteresowaniem nie tylko najmłodszych gości, którym był dedykowany. Opowieść o organach, jego początkach, rozwoju, budowie i działaniu, była inspirująca również dla dorosłych uczestników koncertu. Wszyscy z zaciekawieniem przyglądali się grze Artystów prowadzących koncert i wsłuchiwali w poszczególne informacje, a także dźwięki organów, aby na koniec koncertu wziąć wspólnie z dziećmi udział w konkursie z wiedzy na temat tego instrumentu  Liczyła się nie tylko wiedza, ale i refleks!
Dzieci miały również możliwość wypróbowania swoich umiejętności muzycznych w grze na organach, a rodzice wyłowienia ich talentów. 
Bardzo dziękujemy i gratulujemy występu Artystom z Organowego Koła Naukowego AM w Łodzi oraz Panu Organmistrzowi Andrzejowi Sutowicz.
 
prev next

Koncert inauguracyjny  - 14 maja 2023r., godz. 16:30