KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ ŁÓDZKIEJ

do przekazania wiernym w niedzielę 20 października 2024 r.

4. Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza na Noc Świętych w archikatedrze łódzkiej w czwartek 31 października o godz. 19.15. Tegoroczne czuwanie zatytułowaliśmy Ja-Ty-Bóg, ponieważ chcemy opowiedzieć na przykładzie wyjątkowych naśladowców Chrystusa o relacjach, jakie każdy z nich tworzy: do samego siebie, do drugiego człowieka i do dobrego Boga. Zapraszamy do tego spotkania z sobą, innymi ludźmi i Bogiem w wieczór przed uroczystością Wszystkich Świętych.

2. Łódzkie Duszpasterstwa Akademickie zapraszają wszystkich studentów na „Rekolekcje na Dobry Początek”. Rozpoczną się one 20 października 2024 r. Mszą św. o godz. 19.00 w łódzkiej katedrze i kontynuowane będą w różnych duszpasterstwach do 24 października. Codziennie celebrowana będzie Msza św. o godz. 19.00: poniedziałek –
DA Kamienica, wtorek – DA Węzeł, środa – DA Jezuici i czwartek – DA Piątka.
3. Duszpasterstwo pracowników nauki zaprasza nauczycieli akademickich na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w środę 23 października o godz. 19.00 w parafii pw. św. Alberta Chmielowskiego. Po Mszy św. konferencja duchowa pt.: „Współczesna Europa – pożegnanie z chrześcijaństwem, czy nadzieja ziarnka gorczycy? – myśli z nauczania papieża Benedykta XVI”.