KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ ŁÓDZKIEJ
do przekazania wiernym w parafiach łódzkich w niedzielę 14 lipca 2024 r.

1. W liturgiczne wspomnienie św. Anny, babci Pana Jezusa, czyli 26 lipca, zapraszamy dziadków i osoby starsze na Mszę św. odpustową o godz. 18.00, która sprawowana będzie w kościele pw. św. Anny w Łodzi. W tym dniu będziemy obchodzić IV Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, który został ustanowiony przez Papieża Franciszka.
2. Duszpasterstwo Rodzin wraz ze Stowarzyszeniem Spotkania Małżeńskie zapraszają narzeczonych na wakacyjne nauki przedmałżeńskie w formie Wieczorów dla
Zakochanych. Spotkania odbywać się będą online o godz. 18.30, we wtorki i czwartki od 16 lipca do 13 sierpnia. Szczegóły i zapisy: www.spotkaniamalzenskie-lodz.pl. Liczba miejsc ograniczona.

3. Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza młodych ludzi z naszej archidiecezji na tygodniowy wyjazd do Taizé we Francji, który odbędzie się w dniach 10-19 sierpnia
2024 r. Będzie to okazja, aby spędzić czas w międzynarodowej, ekumenicznej wspólnocie chrześcijan, pogłębić swoją wiarę, spotkać młodych ludzi z różnych krajów oraz odpocząć. Szczegóły i zapisy możliwe przez formularz, który można znaleźć na fanpejdżu Łódź Piotrowa – Młodzi w Domu na Facebooku (http://facebook.com/mlodziwdomu) lub Taizé Łódź (https://www.facebook.com/taize.lodz/) oraz na plakacie.