KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ ŁÓDZKIEJ
do przekazania wiernym w niedzielę 8 września 2024 r.

1. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na rekrutację na rok akademicki 2024/2025. Odbędzie się ona w tym roku tylko w jednym terminie: 13 września 2024 r. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o odwiedzenie naszej strony internetowej lub facebookowej (https://wsd.lodz.pl/rekrutacja-na-rok-2023-2024/).
2. Rekrutacja do Studium Organistowskiego w roku akademicki 2024/25 odbędzie się 16 września 2024 r. od godz. 17.00 w siedzibie Studium, ul. Zgierska 123. Celem Studium Organistowskiego jest przygotowanie do wykonywania funkcji organisty kościelnego. Zajęcia realizowane są w cyklu 5-letnim. W indywidualnych przypadkach kandydat może być przyjęty na rok wyższy. Dotyczy to także już zatrudnionych organistów, którzy chcieliby podnieść swoje kwalifikacje muzyczno-liturgiczne. Informacje u duszpasterzy, na stronie archidiecezji łódzkiej i Studium.

3. Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom przypada 10 września. Z tej racji Duszpasterstwo i Strefa wsparcia Papageno Team zaprasza na Mszę św. sprawowaną w intencji osób w kryzysie samobójczym oraz dotkniętych żałobą po samobójczej śmierci bliskiej osoby. Eucharystia celebrowana będzie w Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Łodzi (ul. Chochoła 3) o godz. 18.00.

4. Duszpasterstwo Rodzin wraz Instytutem Teologicznym w Łodzi zaprasza osoby pragnące pogłębić swoją wiedzę z zakresu nauki Kościoła o małżeństwie i rodzinie do uczestnictwa w rocznym Studium Życia Rodzinnego. Zajęcia odbywać się będą w co drugą sobotę od października do czerwca. Szczegóły i zapisy na stronie www.duszpasterstworodzinlodz.pl.

5. Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny przyjmuje zgłoszenia od chętnych (dorosłych) do przygotowania do sakramentów: chrztu, bierzmowania, Eucharystii, spowiedzi (pierwszej lub po wielu latach), sakramentu chorych, a także do przygotowania do małżeństwa. Kontakt pod nr. tel. 885 555 020. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 20 września 2024 r. o godz. 19.00 w Łodzi przy ul. Ks. I. Skorupki 7.

6. Z inicjatywy ks. kard. Grzegorza Rysia powstaje w naszej Archidiecezji Szkoła Liturgii. Jej celem jest upowszechnianie wiedzy liturgicznej, aby każdy mógł lepiej rozumieć liturgię i czerpać z niej dla osobistego wzrastania. Wykłady będą się odbywać w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi, w formie comiesięcznych zjazdów od września do czerwca. Zainteresowanych odsyłamy do strony www.szkolaliturgii.pl.

7. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Ekumenicznej Szkoły Biblijnej w Łodzi. Tematem tegorocznych zajęć jest: Królestwo Boże w nauczaniu Jezusa – przypowieści i metaforyczne obrazy. Wykłady będą realizowane w formie zjazdów jeden raz w miesiącu od października do czerwca. Szczegóły na stronie www.ekumenicznaszkolabiblijna.pl

8. Centrum Służby Rodzinie zaprasza do uczestnictwa w nowo powstającej grupie wsparcia dla osób z rodzin dotkniętych uzależnieniem (tzw. osób współuzależnionych). Grupa ta będzie prowadzona przez profesjonalny zespół psychologów i terapeutów. Udział w grupie jest bezpłatny. Zapisy w siedzibie Centrum (ul. Broniewskiego 1a w Łodzi) lub pod numerem telefonu podanym na plakacie. Centrum Służby rodzinie zaprasza również seniorów na bezpłatne warsztaty kulinarne oraz cotygodniowe zajęcia gimnastyczne.