OGŁOSZENIA –    XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 X 2021 r.

1.   W liturgii tego tygodnia będziemy obchodzić:

13 X – wspomnienie –  bł. Honorata Koźmińskiego, zakonnika

16 X – wspomnienie – św. Jadwigi Śląskiej

2.   W miesiącu październiku szczególnie modlimy się na różańcu. W naszej wspólnocie różaniec w tygodniu po każdej Mszy, a w niedzielę o 1730.

3.  Pod hasłem „Nie lękajcie się!” obchodzimy dziś kolejny XXI Dzień Papieski w naszej Ojczyźnie. Tradycyjnie tego dnia przeprowadzona jest zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia – wsparcie zdolnej młodzieży.

4. Od dzisiaj wracamy do odprawiana Mszy o godzinie 930. Na mszę o 930 zapraszam dzieci klas 3 z rodzicami oraz kandydatów do sakramentu bierzmowania z rodzicami.

5. Przygotowujemy się do uroczystości odpustowej w naszej parafii. W tym roku odpust ku czci naszego Patrona odbędzie się 24 października. Tradycyjnie przygotujemy się do odpustu przez przez 3 dni (21,22,23 X). Chcemy przygotować na nasz odpust kiermasz, który nie udał się rok temu ze względu na pandemię. Dlatego zapraszam w sobotę 16.10 na godzinę 1500 dzieci i młodzież na warsztaty przygotowujące ozdoby i inne przedmioty. Na ten kiermasz można przynosić inne produkty na przykład nasze produkty domowe – przetwory i tym podobne. Możemy te produkty przynosić do piątku przed odpustem. Zachęcamy gospodynie do przygotowania ciast, które wystąpią w konkursie.

6. Od dziś można zamawiać intencje mszalne na następny rok.

7. Są wyłożone formularze na wypominki – parafialną modlitwę w intencji naszych bliskich zmarłych.

8. W najbliższą sobotę na godzinę 10 do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców ulic: Letnia, Kołobrzeska, Grunwaldzka, Pomorska, Zagadkowa.

9. Prasa katolicka – Tygodniki Niedziela, Idziemy oraz Przewodnik Katolicki do nabycia przy wyjściu z kościoła.