Ogłoszenia - XX Niedziela Zwykła

Trwa tegoroczna akcja Caritas: TORNISTER pełen UŚMIECHÓW. Na półce obok prasy znajdziemy torby papierowe z wypisaną instrukcją w jaki sposób możemy obdarować dzieci z uboższych rodzin wyprawką szkolną. Wypełnione torby można przynieść również do zakrystii bądź kancelarii parafialnej

Uroczystość Wniebowzięcia NMP przypadająca jutro 15 sierpnia to także okazja, jak co roku, do wyrażenia Panu Bogu wdzięczności za tegoroczne plony. Poświęcenie ziół i wianków podczas każdej Mszy Świętej przed błogosławieństwem. Przed wejściem do kościoła będzie można nabyć wianki do poświęcenia, które jak co roku przygotowały panie z naszej parafii

Jutro przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.

Msza św. za Ojczyznę jutro o godz. 8.00, pozostałe Msze św. o 11.00 i 20.00

Sierpień to miesiąc licznych pielgrzymek na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich na pielgrzymi szlak, a także do włączenia się w dzieło pielgrzymowania duchowego. Przed kościołem Pani Basia przyjmuje zapisy na łódzką pielgrzymkę duchową

24 września organizujemy pielgrzymkę autokarową do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej, miejsc związanych ze św. Janem Pawłem II. Koszt wyjazdu – 160 zł. Zapisy w zakrystii po Mszach św., bądź telefonicznie: u ks. proboszcza (605 890 110) lub Pana Michała Brodnickiego (604 535 252). Pragniemy aby wyjazd był właściwym dla pielgrzymki źródłem przeżyć duchowych zbliżających nas do Pana Boga, ale też okazją do integracji, nawiązania nowych i pogłębienia istniejących relacji w naszej wspólnocie parafialnej. Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie.

Prasa katolicka do nabycia przy wyjściu z kościoła

W tym tygodniu patronują nam:

środa, 17 sierpnia – Święty Jacek, (1200-1257), prezbiter, dominikanin, gorliwy misjonarz, wielki czciciel Matki Bożej;

sobota, 20 sierpnia – Święty Bernard, (1090-1153), opat cysterski z Clairvaux we Francji, doktor Kościoła.

W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców ulic: Długa, Owocowa, Zawiszy, Łagiewnicka (numery do ulicy Owocowej)

Ogłoszenia - XVII Niedziela Zwykła

Dziś po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów i ich użytkowników z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców

We wtorek, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Pismo Święte nie przekazuje o nich żadnych informacji. Tradycja Kościoła wraz z kultem Maryi czci także Rodziców Matki Chrystusa. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.

Za tydzień ofiary składane do puszki przeznaczone są na Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 25 lipca – Święty Jakub Apostoł, nazywany Większym lub Starszym, brat Świętego Jana, pierwszy męczennik z grona Dwunastu;

– poniedziałek, 25 lipca – Święty Krzysztof (III w.), męczennik, patron kierowców i podróżujących;

– wtorek, 26 lipca – Święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny;

– piątek, 29 lipca – Święta Marta, Maria i Łazarz, święte rodzeństwo z Betanii,

W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców ulic:  Łódzka, Sadowa, Świerkowa, Grottgera, Myśliwska, Rzemieślnicza

Ogłoszenia - XVI Niedziela Zwykła

Dziś szesnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania (kolekta mszalna). Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze.

W przyszłą niedzielę 24 lipca po każdej Mszy Świętej poświęcenie pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców.

W tym tygodniu patronują nam:
– piątek, 22 lipca – Święta Maria Magdalena (I w.), uczennica Jezusa, Apostołka Apostołów;
– sobota, 23 lipca – Święta Brygida (1303-1373), zakonnica, patronka Europy.

Do sprzątania kościoła w przyszłą sobotę na godz. 10:00 zapraszam mieszkańców ulic: Letnia, Kołobrzeska, Grunwaldzka, Pomorska, Zagadkowa