Niedziela Najświętszej Trójcy – 4 czerwca 2023r.
Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

W najbliższy czwartek, 8 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Święte odprawimy o godz. 8:00, 9:30, 11:00 i 18:00. Centralna Uroczystość parafialna rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 11:00, po której – wyjdziemy w procesji do czterech ołtarzy i przejdziemy ulicami: Klonową, Brzoskwiniową, Kasztanową i Łagiewnicką powrócimy do kościoła , gdzie otrzymamy końcowe błogosławieństwo. Zachęcam dziewczynki do sypania kwiatów podczas procesji Bożego Ciała. Proszę o przynoszenie kwiatków, które można zostawić w kruchcie kościoła, bądź w korytarzu budynku gospodarczego.

W najbliższy piątek o godz.19.00 w bazylice archikatedralnej, do której zaproszone są delegacje z każdej parafii rozpocznie się Archidiecezjalne Święto Eucharystii. Następnie o godz. 21.00 rozpoczęcie Adoracji NS, którą w naszej parafii rozpoczniemy Apelem Jasnogórskim . Proszę o zapisywanie się w zakrystii na poszczególne godziny całodobowej Adoracji. W sobotę nie będzie Mszy św. o godz.18.00. Uroczystą Mszę św. dziękczynną za pontyfikat św. Jana Pawła II, oraz za nawiedzenie Kościoła Łódzkiego w 1987r odprawimy o godz. 12.00. Po Mszy św. różaniec z przygotowanymi rozważaniami i nabożeństwo czerwcowe z komentarzem. Następnie dalszy ciąg Adoracji, którą zakończymy o 21.37 litanią
do św. Jana Pawła i błogosławieństwem.

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i pięknego przeżycia festynu rodzinnego w minioną niedzielę. Z dobrowolnych cegiełek na zakup nagłośnienia procesyjnego zebraliśmy kwotę 1600 złotych. Serdeczne Bóg Zapłać.

Za tydzień zapraszam na kolejny koncert w ramach naszego Festiwalu Organowego o godz. 16.30.

W przyszłą niedzielę taca na budowę kościołów Archidiecezji Łódzkiej, oraz zbiórka do puszki na kolonie letnie dla dzieci organizowane przez Caritas AŁ.
W tym roku pragnę zorganizować dwie pielgrzymki Autokarowe. W sierpniu do Gietrzwałdu i Świętej Lipki, a we Wrześniu do Medjugorie z pobytem w Chorwacji. Proszę osoby, które zapoznały się z programem i podjęły decyzję o wyjeździe, aby zapisywały się na listę.

W sobotę do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców ulic: Letnia, Kołobrzeska, Grunwaldzka, Pomorska, Zagadkowa.