2 ZGIERSKI FESTIWAL ORGANOWY 2022 rok: 8 MAJA - 15 MAJA - 22 MAJA - 28 MAJA

Zgierski Festiwal Organowy powstał, aby ożywić aktywność muzyczną w dziedzinie muzyki organowej na terenie naszego miasta.

Podczas drugiej edycji Festiwalu będzie można słuchać na żywo muzyki najwyższej klasy, w wykonaniach artystów z różnych stron Polski oraz z zagranicy, w większości związanych z ośrodkami akademickimi. Z pewnością niecodziennym na skalę ogólnopolską doświadczeniem dla odbiorców będzie ostatni koncert, tym razem na placu przed kościołem, podczas którego Filip Presseisen zaimprowizuje na organach do meczu finałowego Ligi Mistrzów. Wydarzenie to może zainteresować nie tylko miłośników muzyki organowej, ale także szerokie grono fanów piłki nożnej.

Koncerty zostały zaplanowane tak, aby w jak najszerszym kontekście zaprezentować instrument i jego możliwości. Program Festiwalu, podobnie jak podczas pierwszej edycji, będzie składał się zarówno z utworów z kręgu szeroko rozumianej muzyki dawnej, jak i późniejszych kompozycji oraz improwizacji artystów. Różnorodność zapewnią także utwory wykonywane w zespołach kameralnych - duetach, dzięki którym odbiorcy będą mogli usłyszeć, jak brzmienie organów łączy się z innymi instrumentami.

Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

FINAŁ LIGI MISTRZÓW

IMPROWIZACJA ORGANOWA DO TRANSMISJI MECZU

Wszystkich miłośników muzyki i kibiców piłkarskich zapraszamy na niecodzienne wydarzenie, jakim będzie improwizacja organowa do transmisji meczu ligi mistrzów. Koncert odbędzie się na placu przed kościołem w sobotę  28 maja o godz. 21.00 gdy w finale grać będą zespoły Liverpool: Real Madryt!

KONCERT KAMERALNY - 22.05.2022 r. godz. 19:00

KONCERT KAMERALNY - 15.05.2022 r. godz. 19:00

PROGRAM KONCERTU:

Ewa Rzetecka-Niewiadomska – organy/szpinet

1.Łukasz Woś (1967*) – Aria

2. Dietrich Buxtehude (1637-1707) - Canzonetta Bux WV 225

3. Johann Sebastian Bach (1685-1750) - Canzona 588

4.Farkas Ferenc (1905-2000) – Tańce węgierskie

5. Ewelina Zawiślak (1977*) – Lamentacje prawykonanie

Ewelina Zawiślak – flet

6. Orlando Gibbons (1583-1625) – Almain in D minor, French Almain or Nanns Maske, Maske. Welcom Home

Ewa Rzetecka-Niewiadomska – szpinet