OGŁOSZENIA – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 VII 2020r.

1.     W liturgii tego tygodnia będziemy obchodzić:

29 VII – wspomnienie – św. Marty

31 VII – wspomnienie – św. Ignacego z Loyoli, kapłana

1 VIII – wspomnienie – św. Alfonsa Liguoriego, biskupa

2.     W lipcu i sierpniu niedzielna Msza wieczorna będzie odprawiana o godzinie 2000.

3.     W przyszłą niedzielę – 2 sierpnia – zapraszam o godzinie 1830 na spektakl słowno – muzyczny w 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Wśród wykonawców Jerzy Zelnik oraz Baltic Neopolis Ensemble - orkiestra.

4.     W najbliższą sobotę przypada 76. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Wspomnijmy w tym dniu bohaterów, obrońców Stolicy i Polski oraz módlmy się w intencji naszej Ojczyzny.

5.     Przy naszej parafii powstanie przedszkole integracyjne. Prowadzone będzie razem z Polskim Stowarzyszeniem na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Trwa nabór. Przy wejściu do kościoła wyłożone są ulotki z informacjami o przedszkolu.

6.     Dziś o godzinie 1800 w kościele p.w. Matki Boskiej Dobrej Rady w Zgierzu odbędzie się zebranie organizacyjne dotyczące udziału w tegorocznej Zgierskiej Pielgrzymce na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich, którzy złożyli deklarację lub noszą zamiar uczestnictwa w pielgrzymce.

7.     Zapowiedzi przedślubne. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

Daniel Kazimierz Petrusowski, kawaler z parafii naszej oraz Katarzyna Monika Będzierska, panna z parafii naszej.

Adam Izydorczyk, kawaler z parafii Opieki św. Józefa w Łodzi oraz Małgorzata Wodras, panna z parafii naszej.

8.     Prasa katolicka – Tygodniki Niedziela, Idziemy oraz Przewodnik Katolicki do nabycia przy wyjściu z kościoła.